E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
Anasayfa

Yönetim

Koordinatör

Doç. Dr. Filiz ZAYİMOĞLU ÖZTÜRK

           Ordu ili Ulubey ilçesinde 1981 yılında dünyaya gelen Filiz ZAYİMOĞLU ÖZTÜRK ilköğrenimini Ohtamış Köyünde, ortaokulu ise Ulubey Lisesinde ve Ortaöğrenimini Trabzon Beşikdüzü Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladı. Lisans Eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünde bitirip Lisansüstü eğitimine yine Gazi Üniversitesinde devam ederken, meslek hayatına öğretmen olarak Van ilinde başladı. Doktora eğitimiyle birlikte Ankara’ya tayin olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğünde Avrupa Birliği ve Projeler Şubesine Proje Uzmanı olarak görevlendirildi ve eğitime erişim kapsamında Yetiştirici Sınıflar Öğretim Programının hazırlanması, ders kitaplarının yazılması, Formatör eğitimleri ve eğitim setlerinin hazırlanması çalışmalarında bulundu. Yine Okullarda eğitim niteliğinin artmasını hedefleyen İlköğretim Kurumları Standartları projesinde Proje koordinatörlüğü ve Okul sağlığı-güvenliği ile ilgili çalışmalarda görev aldı. Bakanlıktaki görevi sürecince Valiler, Kaymakamlar, Müfettişler, il ve ilçe milli eğitim müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler başta olmak üzere çok çeşitli hedef kitlelerinin eğitimlerine eğitimci olarak katıldı. Eğitim sorunsalı ile ilgili ulusal ve uluslararası düzeyde onlarca çalıştayda görev aldı. 2010-2011 yılları arasında doktora eğitimi sürecinde Amerika Birleşik Devletlerinde Minessota State Üniversitesinde bir yıl akademik çalışmalarda bulundu. Doktora eğitimini öğretmen yeterlikleri konusunda tamamladıktan sonra 2013 yılında Ordu Üniversitesi Eğitim Fakültesine Yardımcı Doçent olarak atandı. 15 Kasım 2017 tarihinde Doçentlik Unvanını aldı.

Akademik çalışmalarına eğitim sorunsalı, sosyal bilgiler eğitimi, öğretmen yeterlikleri, eğitime erişim ve eğitimde nitelik kapsamında devam ederken dezavantajlı gruplar ve sosyal içermecilik kapsamında da çalışmaları mevcuttur. 

Farklı Ülkelerde (İsviçre, Kanada, ABD) eğitimle ilgili çalışmaları ve projeleri olan Zayimoğlu Öztürk evli ve bir çocuk annesidir.T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı